・• . habånina 23 . •・

mienso cza żreć l|i|!|i|l korzenie-> http://www.habanina.forka.eu/index.php

#1 2007-10-06 18:06:16

sajkou

http://saikouwnawiasie.w.interia.pl/domokun4.gif • ojciec dyrektór

5738609
Skąd: skądinąd
Zarejestrowany: 2007-08-31
Posty: 117
Punktów :   
WWW

pop art

http://www.cs.brown.edu/courses/cs024/images/canon/25.jpgmój ulubiony i ostatnio w modzie.

Pop-art, popart (z ang. popular art = sztuka popularna) – prąd artystyczny w sztuce po II wojnie światowej, wywodzący się z ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Choć styl ten ma rodowód amerykański, jego początki sięgają londyńskiej grupy Independent Group, którą tworzyli między innymi Richard Hamilton i Eduardo Paolozzi. Lansowali oni nowy kierunek w sztuce, bliski dadaizmowi. Charakteryzował go eklektyzm, mieszanie różnych gatunków sztuki, tworzenie kompozycji z przedmiotów codziennego użytku, przesiąknięcie wielkomiejskim charakterem. Styl wyróżnia się nieograniczoną swobodą twórczą, dążącą do zobrazowania cywilizacji wielkomiejskiej i jej kultury masowej.

Termin pop-art został po raz pierwszy użyty przez angielskiego krytyka sztuki Lawrence’a Allowaya w „Przeglądzie Architektonicznym” („Architectural Digest”) z 1958 roku do opisania tych obrazów, które ilustrowały powojenny konsumpcjonizm i czerpały z dóbr materializmu.

Opisując pop-art należy pamiętać o jego dwutorowości – europejskiej, przede wszystkim angielskiej historii, oraz – chyba bardziej znanej – amerykańskiej.

W Ameryce pop-art zaczął rozkwitać na początku lat 60. XX wieku, kiedy w Anglii właściwie wygasał. Cechy amerykańskiego pop-artu – obok wspomnianych wcześniej – to szczególnie widoczna gigantyczność formatów, używanie jaskrawych lub mdłych kolorytów, wirtuozeria rysunku, a przede wszystkim wyraźny zwrot ku figuracji. Wbrew różnym upodobaniom było to zdecydowanie najważniejsze zjawisko artystyczne w latach 1960-1970. W czasie gdy wszelkie artystyczne skandale były już – jak się wydawało – przeszłością, pojawiający się nurt sztuki pop-art odrażał i budził gwałtowne protesty.

http://www.centrepompidou.fr/education/ressources/ENS-pop_art/images/xl/3i00159.jpg
http://www.lapopart.com/index.asp
http://www.netsquare.pl/warhol/#
http://www.warhol.org/
http://www.biddingtons.com/content/pedigreepop.html
http://www.artlex.com/ArtLex/p/popart.html

jak sie sprzedaje:
http://ontologicalmuseum.org/bookgiftsh … index.html
http://www.allposters.com/-st/Pop-Art-P … c5867_.htm


鬼さんこちら手の鳴る方へ

Offline

 
`Obecnie obowiązująca definicja mięsa: - mięśnie szkieletowe ssaków i ptaków uznane za zdatne do spożycia przez człowieka wraz z przyległą tkanką, gdzie ogólna zawartość tłuszczu i tkanki łącznej nie przekracza przyjętych wartości, i kiedy to mięso stanowi składnik innego produktu spożywczego.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
jak zrobic nitroglicerynę smieszne rady przyslowia czy grudnik jest tuyjący www.sach.pun.pl www.matin.pun.pl